Silový ohniodolný kabel PRAFlaDur+ -J 3x1,5 RE P60-R voděodolný (PREKL500)
Zadávejte násobky 500 m.
Obecné parametry
- Značka:
- Prakab
- Kód zboží:
- ELKAVCJ315500
- Kód dodavatele:
- 50000020
- EAN:
- 3235654422046
- Standardní balení:
- 500 m
- Recyklační poplatek:
- 0,00 Kč
- Produktová řada:
- PRAFlaDur+
Technické parametry
- Barva vnějšího pláště:
- hnědá
- Bez halogenů EN IEC 60754-2:
- ano
- Bez halogenů:
- ano
- Geometrie kabelu:
- kruh
- Jmenovitý průřez vodiče:
- 1,5 mm2
- Materiál vnějšího pláště:
- FRNC
- Materiál vodiče:
- měď
- Napětí U:
- 1000 V
- Napětí U0:
- 600 V
- Nízká kouřivost (IEC 61034-2):
- ano
- Počet žil:
- 3
- Přípustná teplota, pevně:
- -50-60 °C
- S ochranným vodičem:
- ano
- Stínění:
- ne
- Třída hořící kapky:
- d1
- Třída kyselosti:
- a1
- Třída reakce na oheň:
- B2ca
- Třída tvorby kouře:
- s1a
- Třída vodiče:
- Třída 1 = pevný
- Tvar vodiče:
- kruh
- Typ produktu:
- ohniodolný kabel
- Zkroucené žíly:
- ne
- Značení žily:
- barva
- Zpomalovač hoření IEC 60332-1-2:
- ano
- Zpomalovač hoření:
- ano
Silový ohniodolný kabel PRAFlaDur+ -J 3x1,5 RE P60-R voděodolný (PREKL500)
Silový ohniodolný kabel PRAFlaDur+ -J 3x1,5 RE P60-R je třížilový kabel s 3×1,5 mm² měděnými vodiči třídy 1, obsahuje ochranný vodič a má voděodolný provedení s vnějším pláštěm FRNC v barvě hnědá.
Kabel je vybaven zpomalovačem hoření, je bez halogenů, s nízkou kouřivostí (s1a), klasifikací B2ca (reakce na oheň), d1 (hořící kapky) a a1 (kyselost), má U=1000 V / U0=600 V, provozní teplotu -50–60 °C a nemá stínění ani zkroucené žíly.
Proč si vybrat tento ohniodolný kabel?
- Má ohniodolnost třídy RE P60‑R, která zajišťuje funkčnost vedení během požáru.
- Je voděodolný (PREKL500), vhodný tam, kde hrozí vlhkost nebo přímý kontakt s vodou.
- Disponuje 3 žilami o průřezu 1,5 mm2, běžně používanými pro silové obvody a rozvody.
- Vodiče jsou měděné, což poskytuje vhodné mechanické vlastnosti — pevnost a ohebnost při instalaci.
- Obsahuje zpomalovač hoření pro omezení šíření plamene.
- Je bez halogenů, takže při případném požáru vznikají méně korozivní a toxické plyny.
Interní název produktu
PRAFlaDur+ -J 3 x 1,5 RE PREKL500
Podrobný popis produktu
PRAFlaDur+
1-CSKH-V180+ P15-R - P60-R, PH120-R, P75090-R, PS15 - PS60, B2ca s1a d1 a1
SiR/FRNC silový kabel, s funkčností kabelové trasy, pro venkovní použití i do země
KONSTRUKCE
1. Cu jádro (RE, RM)
2. Izolace (silikonový kaučuk)
3. Obal (extrudovaný FRNC obal)
4. Plášť (FRNC polymer, hnědý, UV odolný, Voděodolný)
POUŽITÍ
Kabely jsou určeny pro pevnou, univerzální instalaci - pro venkovní uložení na
vzduchu nebo do země, ale také pro instalaci uvnitř budov v hotelích, nemocnicích,
v metru, na letištích, do míst se zvýšenou koncentrací osob atd., k ochraně lidí a
technického vybavení budov v případě požáru tam, kde je požadavek na zachování
funkčnosti kabelové trasy při požáru. Kabel v případě požáru uvolňuje malé
množství tepla a kouře. Kabely jsou odolné vůči UV záření a vodě AD1-AD7.
Technická specifikace
ČSN 34 7660-100
TP PRAKAB 01/21
Certifikace
EZÚ Česká republika
TSÚS Slovensko
Zkušební napětí
žíla/žíla 4 kV / 50 Hz
Provozní napětí
0,6/1 kV
Poloměr ohybu (min.)
12 x ∅ kabelu (vícežilové)
15 x ∅ kabelu (jednožilové)
Požární vlastnosti
ČSN EN 60332-1-2: Samozhášivost
ČSN EN 60754-2: Korozivita plynů
ČSN EN 61034-2: Hustota dýmu
ČSN EN 60332-3-22: Hoření ve svazku
ČSN IEC 60331-21: Celistvost obvodu
ČSN 73 0895, STN 92 0205: Funkčnost kabelové trasy
ČSN EN 13501-6: Třída reakce na oheň
Klasifikace CPR: B2ca s1a d1 a1
Značení žil
ČSN 33 0166 ed. 2
ČSN EN 50334
Teplotní rozsah
Teplota pokládky: min. -5°C
Provozní teplota: -50°C až do 60°C
Teplota vodiče: max. 90°C
Dostupnost na prodejnách
| Praha | |
|---|---|
| Praha - Kunratice | více než 300 m skladem |
| Praha - Strašnice | více než 400 m skladem |
| Praha - Libeň | více než 200 m skladem |
| Čechy | |
| Tábor - Sezimovo Ústí | více než 400 m skladem |
| Mladá Boleslav | více než 300 m skladem |
| Nymburk | více než 200 m skladem |
| Pardubice | více než 400 m skladem |
| Teplice | více než 300 m skladem |
| Kolín | více než 400 m skladem |
| Havlíčkův Brod | více než 400 m skladem |
| Morava | |
| Zlín | více než 300 m skladem |
| Kroměříž | více než 300 m skladem |
| Šumperk | více než 300 m skladem |
| Třebíč | více než 300 m skladem |